"הדרך אל החירות"

unnamed

"הדרך אל החירות"

"הדרך אל החירות"

אימון לחיים בשלמות הלב בהשראת הבודהיזם הטיבטי

מנחות בצוותא: ד"ר נעמה אושרי וטלי הלמן-מור*
1489279_10152080702622403_1227764909_n

האימון בהשראה הטיבטית הוא הזמנה כנה למפגש אינטימי ואמיץ עם המקומות המאיימים עלינו: הפחד והאשליה, הבורות, הכעס, הדכדוך והאימה. זהו אימון עדין ושיטתי המאפשר ולהיפתח ולגעת במחוזות הכאב במיוחד כשהדברים המתפרקים. ולא פחות מכך, האימון מאפשר לראות בחלופיות ובמוות הזדמנות להתעוררות – אל האהבה, אל העוצמה ואל החיות של הבודהיצ'יטה, הלב השלם שבנו.

הבודהיזם הטיבטי מציע נתיב לשחרור הברואים מסבלם. הדרך משלבת חכמה – הבנת טבעה הריק של המציאות, עם חמלה – פעולה קשובה שתכליתה להיטיב עם הזולת והעולם. התרגול בדרך הטיבטית כולל אימון בפרקטיקות יחודייות, ובהן מדיטציות אנליטיות בהן המתרגל מעיין לעומק בתחומי דעת וחכמה ומעורר את הלב באמצעות הדמיה ודמיון. נוסף להן תרגול סדור ושיטתי של "איכויות הלב", ובכללן החמלה.
בקורס "הדרך אל החירות" נפסע יחד אל העולם העשיר של הבודהיזם הטיבטי. נתוודע בקצרה אל ההיסטוריה ואל האמנות הייחודית, ונקדיש את הלימוד והתרגול לבחון כיצד ניתן לטפח ולעדן את הלב, ולהותיר אותו נוכח, רגיש וער עם נסיבות החיים כולן.

מנושאי הקורס:

  • ארבע "איכויות הלב" – עיון ומעשה: מהי ידידות אוהבת (מטה) וכיצד מתאמנים בה? מהן איכויות החמלה (קארונה) וכיצד מטפחים אותה? מהו פרגון ושמחה משתתפת (מודיטה)? כיצד מתרגלים איזון והשתוות הלב (אופקאה)?
  • החלופיות והמוות כמצע להתעוררות שלמה אל החיים.
  • הוקרת החיים: האפשרות לפגוש את עצמנו ואת העולם בהכרת תודה מתמדת ולחוות את היש ואת האין, את הנעים והכואב בענווה, בקדושה ובהוקרת לב.

הקורס מיועד למתרגלים ותיקים, לבוגרי קורס המבוא "בודהיזם יום יום" וכן למטפלים המבקשים להעמיק בחכמה ובפרקטיקה הבודהיסטית לחייהם האישיים והמקצועיים.
* ההצטרפות לקורס מותנית במפגש אישי מקדים.

"הדרך אל החירות" – מועד סתיו, 2017.
משך הקורס: 24 מפגשים, ימי ראשון, אחת לשבוע.
שעות: 19:30 – 17:00

בנוסף, ייערך יום תרגול ארוך, בשישי, ה- 1/12/17, בין השעות 9:00-14:00.
באותו שבוע לא יתקיים השיעור הרגיל.

מיקום: בכפר ויתקין
תאריך פתיחה: 22.10.17

* טלי הלמן מור
לומדת ומלמדת מדיטציה ובודהיזם [טיבטי] מזה עשור.
בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות ותואר שני בייעוץ ארגוני.
מנחת קבוצות מוסמכת, בוגרת המסלול בפסיכותרפיה משולבת מיינדפולנס במרכז שילוב ומתמחה במיינדפולנס במרכז לבריאות הנפש בבאר שבע.