סדרת הרצאות בהשראת ספריה של פמה צ'ודרון

הורד (2)

סדרת הרצאות בהשראת ספריה של פמה צ'ודרון

      כשהדברים מתפרקים – מה אז….?

שלושה מפגשים בהשראת הספרייה הבודהיסטית של הוצאת "פראג"

  • סדרת העשרה המיועדת לקהל הרחב הסקרן-הרוחני-האינטלקטואלי, סביב נושאים בודהיסטיים העומדים במרכזם של שלושת ספריה של פמה צ'דרון.
  • כל מפגש בן שעה וחצי יוקדש לנושא ולספר ספציפי.
  • המפגש יפתח במדיטציה קצרה, לאחריה תתקיים שיחת דהרמה סביב הנושאים המרכזיים של כל ספר ובהשראתו.
  • השיחה אינה תקציר של הספר אלא דיון מרחיב הכולל גם תרגול מעשי מתוך הספר.
  • השיח ילווה גם בשאלות מן הקהל ובהזמנה להמשך האימון והתרגול בבית.
  • מומלץ לבוא עם הספר המתאים לכל מפגש.

על מקום ההרצאות והתאריך המדויק תבוא הודעה.

 

                                        נושאי המפגש :

1. חכמת הבודהא לימי סגריר בעקבות רב המכר  "כשהדברים מתפרקים"
35081

דווקא כשהקרקע נשמטת תחת הרגליים והדברים מתפרקים – בשעת משבר וברגעים של חוסר וודאות או היעדר תקווה – דווקא אז, שעה שהלב חשוף ושברירי, צץ המורה הגדול ושמו "הרגע הזה". הוא מזמין אותנו להתבונן בתשומת לב, בכנות ובאומץ בנקודות העיוורון שלנו, בהרגלי התשוקה והאיבה; הוא מזמין אותנו להניח לאחיזה המתעתעת בדברים ולהפריח ברכות ובחמלה את שדות הנדיבות של הלב. במפגש, נעמיק את השיח של חכמת הבודהא בימי סגריר בעקבות ספרה מעורר ההשראה של פמה צ'ודרון ונתבונן יחד באפשרות להמשיך את מסע החיים גם כשהדברים מתפרקים. 

 

3. תרגול רוחני בשעת פחד, מצוקה וכאב,  product1996
בעקבות הספר "המקומות שמפחידים אותך".

בדרך הטבע אנחנו נוטים להתרחק ממגע עם פחד וכאב. עם זאת, הפחד והכאב מהווים הזדמנות לגעת ברכות בלב הפתוח שלנו. במפגש, נצא בעקבות פמה צ'ודרון והחכמה הטיבטית אל מחוזות הפחד והכאב: נתבונן יחדיו באפשרות לעורר את טוב-הלב שבנו, להעיר את הנדיבות והחמלה וללמוד לקבל את עצמנו ואת האחרים, כמו שאנחנו; להניח להתנגדות ולהתרכך אל הקושי, ולא פחות – לטפח את הגמישות, האומץ והיצירתיות אפילו בתוך רגעי המצוקה.

                                                                                                                      product2252

3. להעיר את הלב,
מפגש בהשראת הספר " התחילו במקום שאתם נמצאים".

כעס, דכדוך, כאב, תסכול או מצוקה הם בני לוויה שכיחים בחיינו. הם אינם נעימים לנו, נתפסים לא אחת כאויבינו וכמי שחוצצים בינינו ובין האושר המיוחל. זו הסיבה שאנחנו נוטים להימלט מפניהם, להתכחש לקיומם או לגרש אותם. אלא שניסיונות אלה לא צולחים. דווקא המקום הזה בו אנחנו נמצאים – לב הכאב, מוקד המצוקה שיא העצב – הוא המקום שממנו אפשר להתחיל את המסע.
"דע את הסבל עד תומו", ממליץ הבודהא באמת הראשונה. ופמה צ'ודרון מרחיבה את הצעת ההתוודעות של הבודהא בסדרת תרגולים, המישירים מבט אל הסבל ומזמינים אותנו לגלות בו פתחים לחיים של חמלה, שמחה, נדיבות, שלווה ונחת.


* פמה צ'ודרון, היא נזירה בודהיסטית ממוצא אמריקאי ומבכירת תלמידיו של צ'וגיָם טרונגפה. אחרי שחייתה חיים "רגילים" וגידלה משפחה וילדים, הפכה צ'ודרון למורה הראשית במנזר הטיבטי גָמפו אבי, אשר בנובה סקוטיה, קנדה, המנזר הטיבטי הראשון בצפון אמריקה שנוסד למען תלמידים מערביים.

 

דילוג לתוכן