"לבד או ביחד?" שבת דהרמה בצוותא עם אילן לוטנברג

2014-02-08 10.09.58

"לבד או ביחד?" שבת דהרמה בצוותא עם אילן לוטנברג

2014-05-02 18.34.12

לבד או ביחד?

סדנת שבת עם ד"ר נעמה אושרי ואילן לוטנברג

יום שבת, 18 באפריל, 10:00-17:00 (התכנסות ב-9:30)

בכפר ויתקין

(פרטי הגעה מדויקים יישלחו למשתתפים במייל)

ההרשמה ישירות באמצעות האתר של "בודהיזם בישראל": כאן

*  *  *

בכל אחד מאיתנו קיימת המשאלה או הכמיהה למפגש אינטימי ואותנטי עם עצמנו, לזמן איכות שבו נוכל ליהנות מהחופש להקשיב ולהיענות לעצמנו, להיות לבד. תחושת הלְבַדוּת היא פשוטה ומורכבת, טבעית ולא מובנת מאליה; מצד אחד, היא נוגעת בתשוקה לנוע בחופשיות בעולם הזה, אך מצד שני היא מעוררת בנו פחד, בהלה ולעיתים אף חרדה מן הידיעה שאין מי שנמצא איתנו באמת – לא באהבה, לא בכאב ולא ברגע המוות. המגע הישיר עם עצמנו, ההתמסרות לתשוקה ולפחד של חוויית הלבדות, יכולים להיות שיעור יקר ערך בשחרור הלב וחירות הדרך, ולשמש לנו מצע פורה ונרחב, לבניית קשר פתוח, חם, אוהב וחסר כבלים.

הדרך הבודהיסטית מספקת לנו כלים יעילים ומדויקים כדי לחקור את הנושא הזה:

  • האם "לבד" היא מציאות או חוויה?
  • מה בין להיות בודד ובין להיות לבד?
  • מה מפחיד להיות לבד ומהי התשוקה להיות לבד?
  • איך אפשר להיות לבד אך לא בודד בתוך קשר?
  • האם חופשי זה לגמרי לבד?

 בסדנא זו נתבונן בשאלות הללו ובמקומן בחיינו ונחקור בהן ביחד, בכנות ובלב פתוח. השבת תכלול פרקי זמן של מדיטציה מונחית, שיחות דהרמה ולימוד בקבוצה. הסדנא מתאימה לבעלי נסיון ולחסרי נסיון כאחד.


 על המורים:
נעמה אושרי  ד"ר לפילוסופיה, תלמידה ומורה בדרך הזן. מלמדת מדיטציה, פילוסופיה ופסיכולוגיה בודהיסטית בקורסים וסדנאות למטפלים ולקהל הרחב. חוקרת את המפגש שבין הדהרמה ובין האמנויות, מנחה תכנית רדיו על בודהיזם וחיי היום יום ומלווה אנשים בתהליכי צמיחה ושינוי ברוח הפסיכולוגיה הבודהיסטית.

אילן לוטנברג – מורה ומחנך במקצועו. מ-1996 החל ללמוד ולתרגל את הדרך הבודהיסטית. ממתרגמי הספרים "קץ הזמן" מאת קרישנמורטי, "מה שלימד הבודהה" מאת ואלפולה ראהולה, ו"סמא סטי" מאת פאיוטו. ממקימי אתר "בודהיזם בישראל" ומיוזמי תכנית "שבילים רבים דהרמה אחת".

*  *  *
מחיר השתתפות – 200 ₪

במהלך השבת נאכל ביחד ארוחת צהריים צמחונית שתהיה מורכבת ממנות שיביאו המשתתפים ויחלקו עם האחרים. (נא להביא כריות למעוניינים לשבת על השטיח / יש אפשרות לשבת גם על כיסא).
נשמח אם תיידעו את כל מי שהנושא יכול להיטיב עימו/ה

תגים:
דילוג לתוכן