להיות זה להיפרד

-2

להיות זה להיפרד

"להיות זה להיפרד"

קבוצת תרגול ושיח בודהיסטי לא/נשים בתהליכי פרידה, אובדן או אבלות

IMG_1061

על אף הידיעה, שסופה של כל פגישה היא פרידה נדמה שאיננו יכולים להתכונן באמת לכאב העצום שיוולד במפגש עם הפרידה והמוות. בכל מוות נולדים "החיים שאחרי המוות" ותנועה חדשה נכפית עלינו עם הפגישה במוות יקירינו האהובים. החיים החדשים הללו שזורים בכאב, בגעגוע, בזכרונות ולא אחת גם בתחושות של החמצה, כעס או דכדוך. אבל לא רק בתחושות אלה, אלא גם בהכרת תודה עמוקה על הזמן המשותף שהיה לנו יחד, על האהבה, על השנים היפות שידענו.
תהליך האבל כרוך לא אחת ביצירת מערכת יחסים מחודשת עם אהובנו/תינו שאינם עוד. במערכת יחסים זו יש מקום גדול לכאב בתוך הנוכחות המתמדת של יקירנו שממשיך/כה ללוות אותנו. ובצידם, לא אחת נפתח גם פתח למרחב של התחדשות והתגלות, פתח שהוא אור חדש בלב.

תפיסת העולם הבודהיסטית – עיון בצד מעשה – מעניקה מקום מרכזי ומשמעותי לחכמת הפרידה, לתהליך ההתאבלות ולהתמודדות עם המוות. היא מזמינה אותנו להיות ממש מתוך מה שהננו כעת. בלא שנשנה דבר או נהדוף דבר. היא מאפשרת לנו באמצעות תרגול עדין לחזור אט אט אל האהבה, אל הרכות, אל הכאב, אל היכולת להמיס את ההגנות, להשיל מעט את חומות הלב ולאפשר לעצמנו להיפתח מחדש אל החיים.
בקבוצת התרגול (סנגהה) נשב יחד למפגש אנושי וקשוב, מתוך רצון לקרב ולהתקרב.
בכל מפגש נתרגל מדיטציה, נשוחח, נקרא ונלמד פרקטיקות בודהיסטית המאפשרת עצירה, נשימה, התבוננת וחוויה של חזרה אל הבית הפנימי מתוך קבלה והכרת תודה. מתוך חוויות התרגול והרגע נשתף בתחושות הלב, ונחפש יחד גשר בין חווית הרגע לבין תנועת החיים.

ההצטרפות לקבוצה לאחר שיחה מקדימה עם המנחה. מי שמחליט/ה לקחת חלק ולהצטרף לתהליך מתבקש/ת להגיע באופן קבוע ורציף, על מנת לאפשר תהליך מיטיב, קשוב ותומך לכולנו.הסנגהה מתקיימת בשיתוף מרחב 'שותפים למסע' של בית הספר פסיכודהרמה.

"להיות זה להיפרד" – סתיו, 2020
מנחה: טלי הלמן-מור
משך הסנגהה: לאורך השנה כולה. ימי ראשון, אחת לשבוע.
שעות: 20:00-21:30

מיקום: בכפר ויתקין
תאריך פתיחת הקורס: 10.2020