פייסבוק 16.8.2016

13731448_10154423670248112_7178928915265399248_n

פייסבוק 16.8.2016

"בשש השנים האחרונות בחודש נובמבר, אני שומר לי בשמחה ובגעגוע, שבוע ללימוד ותרגול מדיטציה. המודל והמורה המלמד אותו, מזמינים להעמקה והתבוננות בתבניות ההכרה. הוא מאפשר שינוי עמוק, שחרור באוטומטים של הנפש, שלרוב יוצרים סבל ותקיעות. הוא משלב התבוננות על עצמי כמודט, ועל תבניות הרגש והמחשבה שנחרטו בי במהלך חיי. יש בו קשב סובלני לנקודה האישית של כל משתתף. יש בו הפסקות נוחות המאפשרות מנוחה ושיח בין המשתתפים.
כמשתתף אני לומד מהמורה ומהמשתתפים האחרים, על האוטומטים שלהם וכך יכול לקבל פרספקטיבה נוספת על עצמי. זהו שבוע מרוכז ומרווח כאחד. משיחות עם רבים מהמשתתפים נראה בברור שהלימוד חודר מעבר לשכבת העור המרפדת את החיים. הוא מביא לתחושות של נגיעה במשהו הנחווה כמדוייק ונכון. אף אחד לא יוצא מואר. רוב המשתתפים, מדווחים על שינוי המתבטא בחיי היומיום. כל בוקר מתחיל בחזרה על תמצית היום הקודם. כל ערב מסתיים בהכרות עם זרעי הלימוד של היום שלמחרת. יש בו דגש על נקודת המודעות, על הרחבתה והעמקתה כאחד. בני משפחתי, חברי וידידי נחשפו , חוו, והתמלאו ברגשות תודה.
כמה מילים על המורה ועל המודל.
כשנפגשים שני מומחים העוסקים כ 45 שנים בחקר לימוד והוראה, האחד פרופסור לפסיכולגיה קלינית, למד ולימד בהרווארד, צועד בבטחה על הגשר שבין התאוריות וחיי היומיום. השני, לומד, חוקר, מתרגם מטיבטית לאנגלית, כותב ספרים מעומק העומקים של הבודהיזם. ללומדים מובטחת חווית למידה משמעותית, שתשאיר את רישומה בהמשך דרכם בחיים.
דן בראון משלב את שני המורים בתוכו. גם במקרה שלו השלם עולה על סך חלקיו.
דן פיתח מודל שיופיו בפשטותו. הוא מאפשר לכל אדם לחוות את דרכי החשיבה שלו, את האוטומטים שלו באופן שונה ממה שהכיר וידע עד הלימוד.
זהו מודל הבנוי על אימון בריכוז והתבוננות על עצמי תוך כדי הריכוז. המתרגל רוכש אמצעי להתבוננות בעצמו, וכך מזהה מתי דעתו מוסחת ומתי הוא במיקוד. לאחר שהושג ריכוז ומודעות למצב הריכוז, ממשיך הלימוד באופן שיטתי, לבנה על לבנה, לעבור בהכרה, לשחרר תבניות והתניות קודמות. המסע ממשיך ופורץ מעבר לחסימות האישיות שהתקבעו במהלך החיים. הוא מאפשר שמחה, חמלה ואהבה, המותנים פחות בהרגלי העבר.
צילו של העצמי המסתיר לאדם את עצמו ואת סביבתו,
מוקטן באופן משמעותי. בתוכו נוצרות נקודות אור, המאפשרות חצייה של מגבלותיו.
מתנות מחלקים בנדיבות הלב.
מוזמנים לקבל מתנה משמעותית ומעשירה."
כך כותב חברי ללב ולדרך הרוח Amos Meitar
המלצתו של עמוס תמיד שווה. שווה זהב וחכמה של ממש.
חבל חבל שלא אוכל להצטרף,
משוכנעת בכל לבי שכל מי שי/תזכה בלימוד י/תתעשר בחוויה מתמירה ומשמעותית!