צוות בית האימון

צוות בית האימון

צוות בית האימון - נעים להכיר

קידה והכרת תודה

אני חשה זכות גדולה, שמחה אמתית ונחת רבה שעה שבית האימון הולך ומתרחב לו. תכנית הבסיס שלנו – שלוש שנים של לימוד מעמיק בדרך הבודהא – ומסלולי ההמשך המגוונים רקמו יחד בשנים האחרונות קהילת לומדים חברית, סנגהה קרובה של חכמה ולב, המאפשרת לכולנו לתרגל, ללמוד ולהרבות בטוב. בלא עזרתם המסורה ובלא חכמתם התומכת של חברי לדרך, בלא עיניהם הטובות של שותפיי הקרובים, קהילת המלווים והמורים של בית האימון – כל זה לא היה מן האפשר.
וזו הזדמנות להודות לכולכם מעומק לבי על העשייה שלנו יחד, על האכפתיות והאהבה.
שלכם,
נעמה

מוזמנים להכיר את חברי הצוות של בית האימון

ד"ר נעמה אושרי
תלמידה ומורה בדרך הזן וה'אמא' של בית אימון הרוח.
בעלת תואר שני בפילוסופיה של המדעים והרעיונות וד"ר בפילוסופיה בודהיסטית מאוניברסיטת ת"א. למעלה מעשור וחצי אני מלמדת באהבה את תורת הנפש הבודהיסטית כמשנת חיים פשוטה, מעשית ורלוונטית בקורסים אקדמיים ובסדנאות, בחיק הטבע בארץ ובריטריטים בעולם. עוסקת בזיקה שבין הדהרמה ליצירה, לאמנות ולמעשה המסייע, וחוקרת את מסעותיו הרוחניים של האנליטיקאי ק.ג. יונג אל אוצרות הרוח מן המזרח. מנחה תכניות רדיו על בודהיזם בחיי היום [עם דליק ווליניץ] ועל פילוסופיה שבין מזרח ומערב [עם אירי ריקין] ומלווה אנשים ונשים במסעם בהשראת החכמה והפואטיקה הבודהיסטית.
רעייה לארנון, אם לארבעה, סבתא לשלושה. מתגוררת במשק המשפחתי בכפר ויתקין, בחצרו 'בית האימון'.

טלי הלמן – מור
פסיכותרפיסטית בגישות מבוססות גוף-נפש-רוח. מלווה א.נשים בתוך משברי חיים ובתהליכי צמיחה והתפתחות, מתוך הישענות על רוח הבודהיזם ותרגול המדיטציה. צועדת בדרך הבודהיסטית מזה עשור וחצי. מלמדת פסיכולוגיה בודהיסטית ומנחת קבוצות דהרמה במסגרות פרטיות, באקדמיה ובבית אימון הרוח. מנחה קבוצות תמיכה במצבי אובדן בהשראת החכמה הבודהיסטית וחברת צוות בפרויקט "שותפים למסע".

תמונה1

רפי שגב
צועד בדרך הבודהיסטית כעשור שנים. עבורי, מעיד רפי, הדרך היא מצפן לחיים של נוכחות מיטיבה ובעלת משמעות. היא מאפשרת לטפח את הפוטנציאל הטמון בי ובנו: את איכויות החמלה, האהבה ושמחת הלב, למענינו, ולתועלת וטובת הסובבים. בהשראת הדהרמה, מזה מספר שנים שאני מלווה אנשים המתמודדים עם מצבי בריאות קשים, ופוסע לצידם בסיטואציות חיים מורכבות. עד לא מכבר ניהלתי את פסכיכודהרמה, בית הספר לתורת הנפש הבודהיסטית. כיום אני מנחה קבוצות מדיטציה ומלמד דהרמה בבית האימון ומנהל את "שותפים למסע", פרויקט שעניינו סיוע, תמיכה וליוו של אנשים המתמודדים עם מחלות קשות; ובמרכז הפרויקט – תכנית להכשרת מלווים למתמודדים ולבני משפחותיהם.

תמונה9

מיכל הנדל – סופה
למעלה משני עשורים פעילה בעולם הייטק ובקהילה הטכנולוגית, מתמחה בחשיבה ויישום חדשנות בתהלכים עסקיים רב תחומיים.
למעלה מעשור לומדת ומתרגלת דהרמה – כל יום מחדש; תשומת לב, התבוננות והתרחבות הלב.
מלווה את קבוצות הלמידה בבית אימון הרוח, מנחה מדיטציות בוקר ומעמיקה בחקר הזיקה שבין רוח ומעשה.

תמר לוסטיגר
דיאטנית קלינית ומאמנת מוסמכת. מלווה אנשים המתמודדים עם מצבי אכילה רגשית והתנהגויות אכילה משובשות במרחב של עבודה מבוססת מיינדפולנס, ברוח הפילוסופיה הבודהיסטית והתרגול.
מטפלת בתחום האכילה במגזר הציבורי והפרטי, מנחה סדנאות לטיפוח והיכרות עם המדיטציה והדרך הבודהיסטית כדרך חיים, ומלווה את שנות הלימוד הראשונות בבית אימון הרוח.
למעלה מעשור מתהלכת ונושמת את שבילי חוכמת הדרך ותרגול המדיטציה ואלה שזורים בחיי האישיים והמקצועיים כאחד.

תמונה11

נדב עמיחי
בוגר מכללת כרכור. מטפל שיאצו בכיר, בשיטת זן שיאצו המאזנת בין החוסר והעודף האנרגתי המצוי בכל אחד ואחת. בעבודתי אני פוגש במטופלי בגישה הוליסטית ורחבה, האדם כמכלול, וקשוב לקשרים שבין הגוף והנפש. אני מאמין שלכל אדם ייחודיות שלו, ומכאן נגזרת גם דרך הטיפול האישית. אני מטפל במרחב המיוחד של בית האימון וחש את החיבור העמוק והתמיכה המשמעותית שהמרחב מעניק למהלך הטיפולי. אני אוהב טבע וים, מאמן מקצועי בגלישה ומלווה ילדים ובוגרים בתהליך התגברות על פחדים מול הים.
נשוי להגר, ואב לנגה.

הגר עמיחי
חיה ונושמת את מרחב בית האימון עוד מהבטן. אוהבת אדם, טבע, אמנות ויצירה. בעלת תואר ראשון בחינוך ואמנות לגיל הרך.
תוך תרגול תשומת לב וסבלנות מרכזת את הפעילות הלוגיסטית של מרחב בית האימון, באהבה רבה.
הבת של נעמה, זוגתו של נדב ואמא של נגה.

דילוג לתוכן