בית אימון הרוח - לימודי בודהיזם תרבות ורוח

ארבע עונות

מסע פואטי, רוחני וטקסי אל סודות המחצית השנייה לחיים

סתיו וחורף, אביב וקיץ, ארבע עונות, ארבע תנועות של קיום והן משרטטות יחד מעגל חיים שלם. כל עונה וייחודיה, בטבע, בחומר, ברוח, בנפש, באדם. הסתיו הוא עת קמילה ואיסוף, החורף – התכנסות ומיתה, האביב – שעת לבלוב וצמיחה, והקיץ – שגשוג והגשמה.
בהשראת הפואטיקה של ארבע העונות נשזור יחד מסע לימוד חוויתי: נחקור את הסימבוליקה של מעגל הקיום, ובעיקר, נתעמק בעושרו של מרחב הפרידה, עת האבלות וקץ החיים. נשען על פילוסופיות עתיקות  מן עולם הבודהיסטי ומן העולם הדאואיסטי, מן החכמה העברית הקדומה, מן הידע הרוחני של הסופיות, ומן המסורות הילידות של אפריקה.

מבעד לפילוסופיות אלה נתבונן בסופיות החיים, קו תפר עדין שבין רוח וחומר, בין משבר וריפוי, בין טקסט וטקס, בין שורשי העבר לפירות העתיד. נקרא יחד טקסטים – סוטרות, סיפורים ומשלים, נכיר סמלים ופרשנויות פואטיות לתורות ריפוי עתיקות, נתוודע לריטואלים – אז והיום, נתרגל מדיטציות מעולמות רוח שונים, ונתנסה גם בכתיבה יצירתית, אינטואיטיבית.

את המסע, שלוב כצמה, מנחות ארבע אחיות לדרך הרוח, ארבע עונות.

  • במפגשי הסתיו עם נעמה אושרי –  נפגוש בטבע החלופיות הבלתי נמנעת ובתנודת הלב לעת אסיף, זמן של חשבון הנפש, לקראת פרידה. בהשראת החכמה והפואטיקה הדאואיסטית ניגע בעצב החשוף של השלכת, באוצרות הרוחניים של "אחר הצהריים של החיים".
  • במפגשי החורף עם צילה זן-בר צור –  ננוע על פני ציר החיים, אל קו סיומם, נתבונן במעברים, בשלבי החניכה, במוות ובמסע שאחריו. בהשראת טקסים וטקסטים קדומים ממסורות מרכז אסיה נתהה על פשר המסע והמשמעות הרוחנית של הדרך.
  • מפגשי האביב עם איילת מאיר – נתנסה במפגש מורכב שבין פרי לעץ, בינינו לבין האבות והאימהות הקדמונים שלנו: תמיכה שורשית, מורשת והזנה מיטיבה, בצד אתגרים ומחויבויות. בהשראת מסורות ילידיות מאפריקה ובליווי שירה מספר הזוהר והקאנון העברי נשאל: כיצד נתכונן אנחנו לקראת היותנו זרעי הדורות הבאים?
  • מפגשי הקיץ עם טלי הלמן-מור – בלב השגשוג לקראת הקמילה, נפתח את הלב אל חכמת האבלות, אל אומנות הפרידה. נלווה בשחוק ודמע, בנוכחות ערה ורכה את תנועת האבלות מחלקי עצמינו, מזהויות, חלומות וכמיהות, וגם אבל על אהובינו שאינם ומאלה הנוטים למות.

הקורס מיועד: לאנשי/ נשות אמנות ורוח, למטפלים/ות מכל גווני הקשת, למתרגלים/ות ותיקים/ות של הדהרמה ולסקרנים/יות המבקשים/ות להעמיק חקר במרחב הפואטי-רוחני-סימבולי של מסע החיים, אל סיומם.

ארבע עונות

  • מנחות: ד"ר נעמה אושרי, ד"ר צילה זן-בר צור, איילת מאיר וטלי הלמן מור.
  • מבנה ומשך הקורס: 28 מפגשים, אחת לשבוע, ימי א', בין 10:00-13:00
  • תאריך פתיחה: 17.11.24
  • מיקום: בית אימון הרוח, כפר ויתקין
  • מספר המקומות בקבוצה מוגבל

  • הצטרפות לקורס מותנית בשיחה/ מפגש אישי עם אחת המנחות

בית אימון הרוח - לימודי בודהיזם תרבות ורוח

תרבות ורוח, מזרח ומערב

מיתרי ליבי כולם

סמינר העמקה

בעקבות מסעותיו של קרל יונג אל אוצרות הרוח מן המזרח

שורשים וכנפיים

סמינר העשרה

סימבול העץ בתרבויות העולם, מזרח ומערב, בהשראת קרל יונג

סופי הדרכים המה רק געגוע

סמינר העשרה

לימוד תהליכי ההתמרה של הנפש והתודעה בהשראת 'מפות רוחניות' עתיקות ממזרח וממערב

מיתרי ליבי כולם

סמינר העמקה

סופי הדרכים המה רק געגוע

סמינר העשרה

שורשים וכנפיים

סמינר העשרה