בית אימון הרוח - לימודי בודהיזם תרבות ורוח

הכירו את צוות בית האימון

אני חשה זכות גדולה, שמחה אמיתית ונחת רבה שעה שבית האימון הולך ומתרחב: המרחב הבודהיסטי – מסלול עשיר של שלוש שנות לימוד ותרגול – מבוא, ביסוס והעמקת היסודות והשתרשות בדרך; ומרחב הורד והלוטוס – סמינרים חווייתיים, תרבות ורוח, בין מזרח ומערב.

מסלולי הלימוד המגוונים של בית האימון רקמו עם השנים קהילת לומדים פעילה וסקרנית, חכמה ולב, סנגהא קרובה שצועדת יחד במסע; "כרית גדולה" המאפשרת לכולנו לתרגל, ללמוד ולהרבות בטוב.

בלא עזרתם המסורה והאוהבת של חברי/ות הצוות, בלא חכמתם התומכת ועיניהם הטובות של המורים/ות והמלווים/ות, השותפים הקרובים, כל זה לא היה מן האפשר. זו הזדמנות להודות לכולם/ן על התמיכה, ההשקעה והאכפתיות.
מעומק הלב,
נעמה

ד"ר נעמה אושרי
ד"ר נעמה אושרי
קרא עוד
בעלת תואר שני בפילוסופיה של המדעים והרעיונות וד"ר בפילוסופיה בודהיסטית, שניהם מאוניברסיטת ת"א. מזה למעלה משני עשורים מלמדת באהבה רבה מהמשנה, הפרקטיקה והפואטיקה הבודהיסטית, בהשראתן חוקרת גם את רזי המפגש בין חכמת מזרח ומערב. מלווה א.נשים במסעות החיים בהשראת הדהרמה, מנחה תוכנית רדיו על בודהיזם, מנחה ריטריטים נודדים בחו"ל, מזרח ומערב. מחברת הספרים: 'כאור בשולי הענן – רשימות מסע' ו'סנדלי קש בעשב מתוק' – קריאה מחודשת במשל הזן 'עשר תמונות: רועה ושור'. נשואה לארנון, אם לארבעה וסבתא לשישה, מתגוררת במשק המשפחתי בכפר ויתקין, בחצרו בית האימון.
טלי הלמן – מור
טלי הלמן – מור
קרא עוד
פסיכותרפיסטית בגישות מבוססות גוף-נפש-רוח. מלווה א.נשים בתוך משברי חיים ובתהליכי צמיחה והתפתחות, מתוך הישענות על רוח הבודהיזם ותרגול המדיטציה. צועדת בדרך הבודהיסטית מזה עשור וחצי. מלמדת פסיכולוגיה בודהיסטית ומנחת קבוצות דהרמה במסגרות פרטיות, באקדמיה ובבית אימון הרוח. מנחה קבוצות תמיכה במצבי אובדן בהשראת החכמה הבודהיסטית וחברת צוות בפרויקט "שותפים למסע".
עמוס אבישר
עמוס אבישר
קרא עוד
פסיכותרפיסט ברוח "האקומי" - פסיכותרפיה מבוססת מיינדפולנס. מרצה ומנחה סדנאות והולך בדרך הבודהיזם 17 שנה. תרגל ושירת בעשרות ריטריטים במסורת של ס.נ גואנקה ובמסורת של עמותת תובנה בארץ ובחו"ל. הדריך טיולי תרבות בבורמה; מדריך מנחות ומנחים במיינדפולנס, כתב מאמרים וערך שמונה ספרים בנושאים אלה. ייסד וניהל במשך קרוב לעשור את התכנית למיינדפולנס במערכת החינוך במסגרת 'מרכז סגול למוח ותודעה' באוניברסיטת רייכמן.
מיכל הנדל – סופה
מיכל הנדל – סופה
קרא עוד
למעלה משני עשורים פעילה בעולם הייטק ובקהילה הטכנולוגית, מתמחה בחשיבה ויישום חדשנות בתהלכים עסקיים רב תחומיים. למעלה מעשור לומדת ומתרגלת דהרמה – כל יום מחדש; תשומת לב, התבוננות והתרחבות הלב. מלווה את קבוצות הלמידה בבית אימון הרוח, מנחה מדיטציות בוקר ומעמיקה בחקר הזיקה שבין רוח ומעשה.
ד"ר צילה זן-בר צור
ד"ר צילה זן-בר צור
קרא עוד
חוקרת תרבויות במרכז אסיה, מלמדת באקדמיה מגדר, כתיבה יצירתית, אמנות ואנתרופולוגיה. מנחה טקסי מעבר לנשים בהשראת הנשים השבטיות. במשך עשרים שנה יצאה למסע מחקר בעקבות הנשים מקבוצות אתניות שונות באפגאניסטן ונשים גולות ופליטות. נשים שהיו מרפאות, מיילדות, מקוננות, אורגות סיפור בשטיחים, מפענחות חלומות ומנחות טקסי מעבר. את פרי מחקרי כתבה במאמרים, ספרים וספרי שירה. עד כה פרסמה חמישה ספרים: כותבת במקל של כורכום – סיפורים קצרים על הנשים השבטיות במרכז אסיה; אָנָאר בָּאלְחִ'י - שירה סוּפית (זוכה בפרס אביב לשירה 2019); כה אמרה זָאר לשוּסְתֶרָא – פסוקי דרך; מַחְבְּרוֹת שָׂדֶה – שירה אקופואטית; שמרי על הקיכלי - עדות פואטית של הנשים האפגאניות תחת משטר הטאליבן.
איילת מאיר
איילת מאיר
קרא עוד
פסיכותרפיסטית גוף נפש, ירושלמית, בוגרת הכשרת "האקומי", מנחה טקסי אבל קהילתיים במסורת אפריקאית מזה שמונה שנים ומלמדת על מעגל החיים והמוות בהשראת החכמה הילידית והרוחניות היהודית.
עדי אליאל
עדי אליאל
קרא עוד
יוצרת ומטפלת באומנות, פסיכותרפיסטית יונגיאנית, מרצה בתוכנית לטיפול באומנות בסמינר הקיבוצים, מדריכה סטודנטים ומטפלים, מצלמת ומפתחת של קלפי "מקום".
אורית ברתיני שביט
אורית ברתיני שביט
קרא עוד
פסיכותרפיסטית, מטפלת בתנועה, עוסקת בטיפול ובליווי אנשים, במפגש עם אתגרי החיים, מזה ארבעים שנה. תלמידה, צועדת בדרך הבודהיסטית, מתרגלת ומנחה מדיטציה. פעילה בעמותת "שותפים למסע" מנחה קבוצות להתמודדות במצבי אובדן ואבל ברוח הבודהיזם. אמנית רב תחומית, חברה בגלריה שיתופית לצילום אינדי. החכמה הבודהיסטית מאפשרת לי לטוות ולחבר בעדינות את מרחבי חיי בחוטים של תשומת לב בהירות ולב רך ופתוח.
דנה טל שגב
דנה טל שגב
קרא עוד
בעלת תואר שני באמנות רב-תחומית. מנחה קבוצות תמיכה באבל ואובדן בהשראת החכמה הבודהיסטית וחברת צוות בעמותת "שותפים למסע". מנחה קורסים וחברת צוות ב"שפת הציפורים", המחברים בין אנשים והקשבה לרחשי הטבע והחוץ. מלווה מזה שלוש שנים קבוצות הלמידה בבית אימון הרוח. זוגתו של עופר, אמא לאדר וטנא, מתגוררת בעין הוד.
אורלי ברקן
אורלי ברקן
קרא עוד
פסיכותרפיסטית, טיפול באמנות, טיפול במשפחות. ניסיון של למעלה משני עשורים עם אוכלוסיה של מתמודדי נפש ומשפחותיהם. קבוצות ופרטני. חמש שנים של היכרות עם הדרך, עם השפה,לומדת לפתוח חלון גדול אל מה שעכשיו. ולהתבונן. מוקירה מעומק הלב את עוצמת הסנגהה. לומדת לא מעט משבעה נכדים יקרים.
הגר עמיחי
הגר עמיחי
קרא עוד
חיה ונושמת את מרחב בית האימון עוד מהבטן. אוהבת אדם, טבע, אמנות ויצירה. בעלת תואר ראשון בחינוך ואמנות לגיל הרך. תוך תרגול תשומת לב וסבלנות מרכזת את הפעילות הלוגיסטית של מרחב בית האימון, באהבה רבה. הבת של נעמה, זוגתו של נדב ואמא של נגה וסוף.